loadingimg

Wczytuję dane...
średnia: 0.0  ocen: 0
PANADOL Extra x 24 tabletki
    •  
    • poprzedni
    • następny
    •  
5,18 EUR
  • Opis produktu
  • Opinie Klientów

Skład:
1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Działanie:
Lek o połączonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym paracetamolu oraz kofeiny nasilającej działanie przeciwbólowe. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Zawarta w preparacie kofeina wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Preparat dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną.

Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Środki ostrożności:
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, nadużywających alkoholu, głodzonych (ryzyko uszkodzenia wątroby).

Ciąża i okres karmienia piersią:
Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży oraz okresie karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności.

Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1-2 tabl. co 4 h, nie przekraczać 8 tabl. na dobę.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...