loadingimg

Wczytuję dane...
średnia: 0.0  ocen: 0
STOPERAN x 8 kapsułek
    •  
    • poprzedni
    • następny
    •  
3,16 EUR
  • Opis produktu
  • Opinie Klientów

Skład
1 kaps. zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu.

Działanie:
Stoperan  to doustny lek przeciwbiegunkowy w formie małych, łatwych do połknięcia kapsułek.Stoperan działa tak szybko i skutecznie, że już 1 dawka (2 kapsułki) może zatrzymać biegunkę, dzięki najsilniejszej substancji dopuszczonej na rynku OTC (chlorowodorek loperamidu 2mg). Lek bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita. Dzięki temu przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu.

Wskazania:
Wskazaniem do stosowania Stoperanu jest leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego. Stoperan może być stosowany jednocześnie z lekami działającymi przyczynowo.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: biegunka ostra - pierwsza dawka 4 mg (2 kaps.), następnie 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 16 mg na dobę); biegunka przewlekła - początkowo 2 mg (1 kaps.) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 8-12 mg (4-6 kaps.) na dobę. Dzieci 9-12 r.ż.: biegunka ostra - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę). Dzieci 6-8 r.ż.: biegunka ostra - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 4 mg na dobę).