Wczytuję dane...

Skład:
Paracetamol + chlorowodorek fenylefryny, 650 mg + 10 mg.

Wskazania:
Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Dawkowanie:
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Przeciwwskazania:
Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w następujących przypadkach: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek; nadciśnienie tętnicze; gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu; niedrożność szyi pęcherza moczowego; niedrożność odźwiernika dwunastnicy; czynna choroba wrzodowa; cukrzyca; choroby płuc (w tym astma); jaskra z wąskim kątem przesączania; wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; padaczka; stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.