Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.05 kg
Producent: Polpharma
Przejdź do pełnego opisu produktu

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 czopek zawiera 60 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: Witepsol H 15, Witepsol W 45.

Działanie:
Preparat w postaci czopków doodbytniczych zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do grupy NLPZ odpowiadających za łagodzenie dolegliwości bólowych (o nasileniu słabym i umiarkowanym), stanów zapalnych, a także zmniejszanie ciepłoty ciała (przy zakażeniach wirusowych oraz w przebiegu odczynu poszczepiennego). Bezpieczny dla zdrowia niemowląt i dzieci.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- wrzody lub krwawienia żołądka
- zaburzenia nerek bądź wątroby
- waga ciała niższa niż 6 kg
- krwawienie z naczyń mózgowych
- przyjmowanie w tym samym czasie innych NLPZ
- skaza krwotoczna
- 3 trymestr ciąży

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku dolegliwości bólowych o niewielkim lub przeciętnym nasileniu, a także przy podwyższonej ciepłocie ciała. Wskazany przy przeziębieniu i grypie, urazach, bólach pooperacyjnych, stanach zapalnych ucha środkowego. Do stosowania u dzieci i niemowląt.

Dawkowanie:
Stosować doodbytniczo w dawce wynoszącej 20-30 mg/kg mc. w 3-4 dawkach. Zazwyczaj u niemowląt w wieku 3-9 miesięcy stosować 1 czopek x 3/24h (co 6-8 h). U dzieci od 9 miesiąca do 2 lat stosować 1 czopek x 4/24h (co 6h).