Wczytuję dane...

Skład:
ibuprofen 200mg

Działanie:
Preparat w postaci kapsułek zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do grupy NLPZ odpowiadających za łagodzenie dolegliwości bólowych, stanów zapalnych, a także zmniejszanie ciepłoty ciała.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- wrzody lub krwawienia żołądka
- zaburzenia nerek bądź wątroby
- waga ciała niższa niż 20kg
- krwawienie z naczyń mózgowych
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- poważne odwodnienie
- 3 trymestr ciąży

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku dolegliwości bólowych o niewielkim lub przeciętnym nasileniu, a także przy podwyższonej ciepłocie ciała.

Dawkowanie:
W przypadku dzieci w wieku 6-9 lat stosować na początku 1 kaps., później 1 kaps. co 8h (jednak nie więcej niż 3 kaps./24h). W przypadku dzieci w wieku 10-12 lat podawać na początku 1 kaps., a potem 1 kaps. co 6h (nie więcej niż 4 kaps./24h). W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia podawać 1-2 kaps. co 4-6h (nie więcej niż 6 kaps./24h).