Wczytuję dane...
Producent: UPSA
Przejdź do pełnego opisu produktu

Co to jest Fervex ból i gorączka DUO?

Fervex ból i gorączka DUO to lek dostępny bez recepty (OTC) w postaci tabletek, który zawiera dwie substancje czynne: paracetamol (500 mg) i kofeinę (65 mg). Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, obniżając temperaturę ciała w przypadku gorączki. Kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu. Lek Fervex ból i gorączka DUO jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych.

Jakie są wskazania do stosowania leku Fervex ból i gorączka DUO?

Fervex ból i gorączka DUO stosuje się w celu łagodzenia gorączki oraz leczenia łagodnego do umiarkowanego bólu, w tym:

  • objawów związanych z zespołami grypopodobnymi i przeziębieniem,
  • bólu głowy, w tym migreny,
  • bólu zębów i bólu spowodowanego zabiegami stomatologicznymi,
  • bólu gardła,
  • bólu menstruacyjnego,
  • bólu mięśni,
  • bólu pourazowego.

Substancja czynna: Coffeinum, Paracetamolum

Jaki jest skład leku Fervex ból i gorączka DUO?

  • Substancje czynne: paracetamol (500 mg), kofeina (65 mg).
  • Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 29/32, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Jak stosować lek Fervex ból i gorączka DUO?

Dawkowanie:

  • Dorośli i młodzież od 15 lat (masa ciała powyżej 50 kg): 1-2 tabletki, 3-4 razy na dobę (co 6-8 godzin). Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek.
  • Młodzież od 12 do 15 lat (masa ciała poniżej 50 kg): 1 tabletka, 3-4 razy na dobę (co 6-8 godzin). Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki.

Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością wody. Nie stosować dłużej niż 3 dni (gorączka) lub 5 dni (ból) bez konsultacji z lekarzem.

Stosowanie leku Fervex ból i gorączka DUO u dzieci i młodzieży

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy nie stosować leku Fervex ból i gorączka DUO?

Nie stosować leku Fervex ból i gorączka DUO w następujących przypadkach:

  • uczulenie na paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • ciężka choroba wątroby,
  • ostre zapalenie wątroby,
  • wiek poniżej 12 lat.

Zawartość

20 tabletek

Polecamy